Najveće povratke u povijesti Nacionalne nogometne lige potaknuli su talent, hrabrost i možda malo sreće.

Ako se dovoljno dugo bavite sportom, naći ćete se iza na semaforu
negdje usput.

Ponekad se možda i zateknete.

To je situacija u kojoj su se našli New England Patriots tijekom Super Bowla LI u veljači. Ništa nije išlo kako treba. Njihov prekršaj - koji je bio tako velik tijekom regularne sezone - bio je strašan. Njihova obrana - koja je u regularnom dijelu dala najmanje bodova u ligi - nije mogla zaustaviti Sokolove.

Kao i svi prvaci, ni Patrioti se nisu predavali. Rezultat je to bio najveći povratak u povijesti Super Bowla.

New England je postala sedma momčad u povijesti NFL-a koja je osvojila utakmicu nakon što je zaostala za 25 ili više bodova. Evo pogleda svih sedam fantastičnih završnih obrada.

1. Super Bowl zapanjujući

Duron Harmon i obrana Patriotsa pojačali su se u četvrtoj četvrtini Super Bowla LI. (Bob Donnan / USA Today Sports)

POSTIĆI:New England Patriots 34, Atlanta Falcons 28

DATUM:5. veljače 2017 .; Super zdjela LI

NAJVEĆI DEFICIT:25 bodova

KAKO SE TO DOGODILO:Atlanta je vodila 28-3 nakon što je bek Matt Ryan ubacio dodavanje od 6 jardi za povratak Tevinu Colemanu s 6:29 u trećoj četvrtini. Izgledalo je kao da su Sokolovi na putu prema pobjedi. Sokolovi su i dalje pobjeđivali 28-12 s preostalih 8:31 u igri kada su nabacali loptu natrag do Nove Engleske i sve se promijenilo. Djelomično zahvaljujući čudesnom ulovu širokog prijamnika Juliana Edelmana, Patriotsi su u posljednjih šest minuta regulacije izjednačili utakmicu s dva touchdowna i dvije uspješne pretvorbe u dva poena. Nova Engleska pobijedila je u produžecima u seriji Jamesa Whitea.

QUOTABLE:“Svi su govorili:‘ Potrebna nam je samo jedna igra koja će potaknuti cijelu ovu momčad. ’Jednostavno smo imali leđa. Niti u jednom trenutku nitko nikoga nije krivio ili je bilo kome glava pala. Bilo je to doslovno, svi su se tukli i brusili. '
- Sigurnost New England Patriotsa Duron Harmon

2. Povratak

Andre Reed vuče u jednom od svoja tri dodira protiv Houstona u igri koja je sada poznata pod nazivom 'Povratak'. (John Biever / Sports Illustrated / Getty Images)

POSTIĆI:Buffalo Bills 41, Houston Oilers 38

DATUM:3. siječnja 1993 .; AFC utakmica prvog kola doigravanja

NAJVEĆI DEFICIT:32 boda

KAKO SE TO DOGODILO:Houston je vodio ovu utakmicu 35-3 početkom treće četvrtine. Trideset pet do tri! Tada se napadač Buffala Frank Reich zahuktao, vodeći najveći povratak u povijesti NFL-a bacajući četiri touchdowna u drugom poluvremenu. Računi su na kraju pobijedili na golu na terenu u produžecima. Ono što ovu igru ​​čini nevjerojatnijom jest da je Reich bio rezervni bek Buffala. Igrao je samo zato što je starter Jim Kelly tjedan dana ranije ozlijedio koljeno. Ali ono što ovu igru ​​doista čini još nevjerojatnijom jest to što je Reich također vodio najveći povratak u povijesti koledž nogometa. Kada je bio rezervni igrač na University of Maryland, Reich je sišao s klupe sa svojim timom koji je izgubio od University of Miami 31-0. Ali Maryland i Reich okupili su se da bi dobili utakmicu 42-40.

QUOTABLE:Buffalov treći gudač QB, Gale Gilbert, na poluvremenu je Reichu dao kratak govor. 'Sjedio sam u svom ormariću, a Gale je rekao:' Znam da si bio dio ovakvog povratka na fakultetu, pa znaš da se to može učiniti. '
- Bogati

3. Sreća bi ga imala

Malo sreće može daleko napredovati, jer je Andrew pomogao svom timu pobijediti i rukom i nogama. (Andrew Weber / USA Today Sports)

POSTIĆI:Indianapolis Colts 45, Kansas City Chiefs 44

DATUM:4. siječnja 2014 .; AFC igra sa divljim kartama

NAJVEĆI DEFICIT:28 bodova

KAKO SE TO DOGODILO:Stvari nisu izgledale dobro za Colte kad su u trećoj četvrtini zaostali za KC 38-10. Mladi bek Andrew Luck nikada nije osvojio utakmicu doigravanja, a u ovoj nije igrao baš najbolje. No, sreća je definitivno bila na strani Coltsa kada je trčao natrag, Donald Brown je dotakao loptu kraj krajnje zone samo da bi se ona odbila od kacige igrača i pravo u naručje Lucka, koji je orao naprijed za kratki touchdown. Sreća je u drugom dijelu bacila tri dodavanja TD-a, uključujući 64 metra prema primaču T.Y. Hilton je imao manje od pet minuta do kraja, što je na kraju i bilo igra
pobjednik.

QUOTABLE:'On (Sreća) nam je neprestano govorio, čak i sa 38-10,' Pobijedit ćemo u ovoj igri. '
- Ofenzivni napadač Indianapolisa Anthony Castonzo

4. Joe Cool

Sposobnost Joea Montane da ostane smiren kad se suočava s nedaćama donijela mu je nadimke 'Joe Cool' i 'The Return Back Kid'. (David Madison / Getty Images)

POSTIĆI:San Francisco 49ers 38, New Orleans Saints 35

DATUM:7. prosinca 1980

KAKO SE TO DOGODILO:Sveci su na poluvremenu pobjeđivali 35-7. Igra završena, right'caption-attachment-154073 'src =' https: //scoutlife.org/wp-content/uploads/2017/09/comeback-5.jpg 'alt =' '/>

Antowain Smith zadržava svoj fokus, a njegova momčad smirena je prema Coltsima. (Rick Stewart / AllSport putem Getty Images)

POSTIĆI:Buffalo Bills 37, Indianapolis Colts 35

DATUM:21. rujna 1997

NAJVEĆI DEFICIT:26 bodova

KAKO SE TO DOGODILO:Ovaj put, Buffalo nije pričekao drugo poluvrijeme da započne svoj povratak. Nakon što su u drugoj četvrtini zaostali za 26-0, Billovi su postigli 10 poena prije poluvremena kako bi iskoristili dio zamaha. Drugo poluvrijeme je bilo ludo. Četvrti napadač Todd Collins bacio je dva dodavanja dodavanjem, a trčeći natrag Antowain Smith trčao je za dva dodira kako bi Buffalo vodio 37-29. Ali Indianapolis nije dao otkaz. Colts je postigao dodir s 14 sekundi u igri, ali nisu uspjeli pretvoriti konverziju od dvije točke koja bi ga izjednačila. Ipak, igra nije bila gotova. Colts je oporavio udarac, samo da bi dva duga dodavanja očaja pala nepotpuna.

QUOTABLE: „Ovo je bila nevjerojatna pobjeda za naš tim i za naš ego. Povratak s 26 bodova naniže bio je pomalo zastrašujući. '
- Smith

6. Bolje kasno nego nikad

Neil Lomax nikada se nije predavao, iako je njegova momčad gubila u četvrtoj četvrtini. (Michael Minardi / Getty Images)

POSTIĆI:St. Louis Cardinals 31, Tampa Bay Buccaneers 28

DATUM:8. studenog 1987

KAKO SE TO DOGODILO:Povratak Cardinalsa iz zaostatka 28-3 nije bio najveći u povijesti NFL-a, ali bio je najnoviji u povijesti NFL-a. St. Louis postigao je nevjerojatnih 28 koševa ... u četvrtoj četvrtini. Neil Lomax je bacio tri dodavanja, a Cardinals je vratio pet metara na dodir kako bi St. Louis vratio s ruba poraza. Tampa Bay zamalo je forsirao produžetke, ali je promašio gol s 53 jarda kako je vrijeme isticalo. Prema NFL standardima, nije puno ljudi uživo vidjelo ovu utakmicu: prisustvovalo je samo 22.449 navijača. To je zato što su svi znali da će momčad napustiti grad. Cardinals su se preselili u Tempe, Arizona, nakon sezone i postali Arizona Cardinals.

QUOTABLE:“Ako govorite o povratku svih vremena, to je to. I prije smo se vraćali iz velikih deficita, ali nikad u četvrtom tromjesečju 28-3. '
- Lomax

7. Titani padaju

Ben Tate probija se na otvoreno polje protiv Titana. To se puno dogodilo, jer je Tate trčao na 124 jarda. (Andy Lyons / Getty Images)

POSTIĆI:Cleveland Browns 29, Tennessee Titans 28

DATUM:5. listopada 2014

KAKO SE TO DOGODILO:Tennessee je skočio do vodstva od 28-3, dijelom zahvaljujući i dva dodavanja Charliea Whitehursta, koji je u igru ​​ušao kad je početni QB otišao s ozljedom. Cleveland je svoj prvi dodir postigao s preostalih 12 sekundi u prvom dijelu, a zatim dominirao u drugom dijelu. Browns je zabio na poljskom golu, blokiranom puntu koji je izašao iz zadnjeg dijela završne zone radi sigurnosti, te dva dodavanja Bronha Hoyera. Posljednji rezultat bio je dodavanje od 6 jardi primaču Travisu Benjaminu koji je Brownsima donio vodstvo zauvijek s 1:09 preostalih u igri.

QUOTABLE:'Uvijek je sjajno pobijediti, ali pobjeda kad se vratite i znate da ste se borili sa svojim strahom je sjajan osjećaj.'